ПОЛІОМІЄЛІТ
Категория: Корисна інформація | Автор: ZRSStepanie | Просмотров: 1436
Дата: 27-10-2015, 10:41
ПОЛІОМІЄЛІТ

Поліомієліт – гостра інфекційна хвороба, яка спричиняється вірусом поліомієліту. Характеризується фекально-оральним і повітряно-краплинним механізмами передачі, має типовий продромальний період, після якого розвивається ураження нервової системи переважно у вигляді проксимальних і асиметричних млявих парезів та паралічів.
Збудник поліомієліту – один з найстійкіших вірусів, стійкий проти ефіру, детергентів, дуже кислого середовища (рН3,0). У фекаліях при температурі 00 С зберігає активність протягом місяця, витримує прогрівання у воді при температурі до 500 С протягом 30 хвилин. При температурі 200 С зберігає активність роками. Дуже чутливий до прямого впливу УФ-випромінювання та дез.засобів, що містять хлор.
Джерело інфекції – хворі та вірусоносії, які виділяють вірус із фекаліями.
Найбільш епідеміологічно небезпечними є хворі на абортивні, стерті форми поліомієліту. Основний механізм передачі – фекально-оральний (брудні руки, предмети, іграшки, інфіковані продукти). Повітряно-краплинний шлях інфікування не заперечується, але не має особливого значення.
Клініка. Інфекційний період – 5-14 днів, інколи від 2 до 35 днів.
Розрізняють не паралітичну та паралітичну форми хвороби.
Непаралітична форма (абортивна, менінгеальна форма) характеризується підвищенням температури, головним болем, болі у горлі, легким кашлем, млявістю, зниженням апетиту, іноді нудотою, блюванням. Можливий розвиток колітичногосиндрому, що нагадує дизентерію. Через 3-7 днів явища зникають, відбувається повне одужання.
Менігіальна форма у початковій фазі нагадує абортивну, але з 2-3дня розвиваються ознаки менінгіту (різкий головний біль, блювання, підвищення температури до 390-400, з’являються класичні менінгіальні симптоми.
Паралітична форма – поділяється на 4 стадії: предпаралітичну, паралітичну, відновлення і резидуальну.
Предпаралітична стадія нагадує абортивну, хоча типовим є біль у різних ділянках тіла, особливо в хребті, який посилюється при згинанні голови і спини.
Паралітична стадія. З 3-7 дня хвороби температура знижується, стан поліпшується, але після повторного підйому температури стан погіршується та протягом кількох годин розвиваються мляві парези – паралічі. Частіше уражаються м’язи ніг, плечей. Небезпечним є ураження дихальних м’язів. До постійних симптомів належать вегетативні розлади – похолодіння та ціаноз кінцівок, мармуровість шкіри.
Стадія відновлення – починається на початку другого тижня хвороби, може тривати тижні або місяці.
Резидуальна стадія (стадія стійких порушень) – це тривалий процес, що затягується на місяці та роки.
Найефективніший засіб профілактики – вакцинація, що дозволить вберегти дитину від цієї важкої недуги, її наслідків та ускладнень.
Шановні батьки, відмовляючись від щеплень, Ви наражаєте свою дитину на небезпеку, що може привести до важких, а інколи, і трагічних, наслідків.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

Похожие новости:
ПОЛІОМІЄЛІТ
 • Кір у дітей: фото, симптоми, лікування, профілактика
 • ОБЕРЕЖНО ГРИП!
 • 28 липня - всесвітній день боротьби з гепатитом
 • Ліків від поліомієліту не існує! Єдиний захист – вакцинація.
 • З 1 березня по 1 квітня проводиться Всеукраїнський місячник боротьби з тубе ...
 • 215. ПОЛІОМІЄЛІТ.
  27-10-2015, 10:41: IMDB. ПОЛІОМІЄЛІТ

  Погода

  » КП «Луцька міська дитяча поліклініка» Інформація щодо н ...
  » Інформація про надходження і використання коштів від ...
  » Інформація про надходження і використання коштів від ...

  Панель управления

  Логин
  Пароль