Луцька міська дитяча поліклініка » Корисна інформація » Медики закликають батьків вакцинувати дітей від поліомієліту
Медики закликають батьків вакцинувати дітей від поліомієліту
Категория: Корисна інформація | Автор: admin | Просмотров: 649
Дата: 13-02-2016, 12:50
Медики закликають батьків вакцинувати дітей від поліомієліту
Поліомієліт – гостре інфекційне захворювання, яке зумовлене поліовірусом та здатне перебігати з ураженням центральної нервової системи, з виникненням парезів і паралічів, закінчуючись смертю інфікованого.
Як повідомлялося раніше, з 25 січня триває третій тур вакцинації проти поліомієліту. При цьому використовується вакцина французького виробництва, яка має міжнародний сертифікат та є якісною . Кожен флакон має термоіндикатор, який змінює свій колір при неправильному зберіганні та транспортуванні. Вакцинації підлягають діти від 2 місяців до 10 років. Зробити щеплення можна безкоштовно у КЗ «Луцька міська дитяча поліклініка», центрах первинної медико-санітарної допомоги за місцем проживання, а також в загальноосвітнітніх та дошкільних навчальних закладах, де організовані тимчасові кабінети профщеплень та виїзні бригади лікарів.
У разі відмови відповідальність за життя і здоров’я дитини повністю переходить на її батьків.
На жаль, міфи, що стосуються живої вакцини ОПВ, набувають стрімкого поширення в соцмережах. Виникає багато запитань стосовно того, чи є щойно щеплені особи носіями вірусу для нещеплених, чи є вакцина якісною і т. д. На ці та інші поширені запитання надали відповіді представники Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ та Всесвітньої організації охорони здоров’я (переглянути відповіді).
Крім того, міжнародні експерти наголошують, що для вироблення колективного імунітету та припинення циркуляції вірусу необхідно імунізувати 95% осіб. Тож медики Луцька закликають всіх батьків відповідально поставитися до здоров’я своїх дітей та убезпечити їх від проявів поліомієліту, зробивши вакцинацію. Хворобу можна і потрібно попередити. Не будьте байдужими, приведіть дитину на вакцинацію проти поліомієліту.

Управління охорони здоров’я міської ради
(тел. 724653)

ВАКЦИНАЦІЯ ПРОТИ ПОЛІОМІЄЛІТУ – 3-й РАУНД

    ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ  
      1. Скільки вакцини проти поліомієліту було закуплено для третього раунду вакцинації? Чи є така кількість достатньою?
На разі у країні є достатня кількість вакцини для охоплення усіх дітей в усіх регіонах України. Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ закупив 4.5 мільйона доз оральної поліовакцини (ОПВ) для проведення третього раунду вакцинації проти поліомієліту в Україні. Цього достатньо для охоплення понад 4 мільйонів дітей.
      2. Чому додаткові щеплення повинні робити дітям віком до 10 років?
Із часом, захист (імунітет) від поліомієліту може слабшати. Додаткова вакцинація – яку ще часто називають «бустерна» чи повторна – дозволить підвищити рівень антитіл (речовини, які виробляються нашим тілом для подолання захворювання чи інфекції) в організмі дитини і протягом тривалого часу захищати її від поліомієліту.
      3. Вакцина надається безкоштовно чи батькам доведеться платити?
Вакцинація від поліомієліту є безкоштовною.
      4. Як щодо дітей, які попередньо отримали певну кількість доз вакцини проти поліомієліту (а то й усі дози згідно календаря щеплень)?
Усі діти, що належать до цільової групи, незалежно від статусу попередньої вакцинації, повинні отримати додаткові дози вакцини від поліомієліту відповідно до передбачених заходів реагування на спалах вірусу. ОПВ вакцина розроблена спеціально для багатократного безпечного введення. Кожна доза ОПВ посилює захист дитини від поліомієліту.
      5. Зважаючи на спалах грипу, чи небезпечно приводити дитину до поліклініки задля проведення вакцинації проти поліомієліту?
Грипом можна заразитися будь-де – як вдома, так і у громадському місці (наприклад, в автобусі чи на дитячому майданчику). З огляду на спалах поліомієліту в Україні, дітей необхідно повноцінно вакцинувати від цього захворювання, що призводить до інвалідності. Усі діти віком до 10 років повинні отримати заплановану на них дозу вакцини в рамках третього раунду вакцинації проти поліомієліту.
      6. Як бути, якщо станом на призначений день вакцинації дитина занедужала? Чи можна і у цьому випадку здійснювати вакцинацію?
Навіть якщо дитина занедужала, вона потребує імунізації. Вакцинація проти поліомієліту підлягає відтермінуванню виключно якщо дитина має високу
Page 2 of 3
температуру тіла понад 38.5 градусів Цельсія, оскільки висока температура може знизити ефективність вакцини. У цьому випадку Ваш педіатр, медсестра чи інший уповноважений представник закладу охорони здоров’я повинен оцінити стан дитини і перенести день вакцинації на майбутній період.
      7. Чи є чхання або кашель протипоказанням до введення вакцини проти поліомієліту?
Ні. Кашель не є протипоказом до вакцинації.
      8. Ми занепокоєні, що у нашого сина може бути алергічна реакція. Чи можна йому вводити вакцину проти поліомієліту?
Алергічна реакція на оральну поліовакцину зустрічається дуже рідко. Медичний працівник, який буде проводити вакцинацію дитини, знає складники вакцини і запитає, чи має ваша дитина алергію на будь-який із них. Якщо так, то дитина не буде вакцинована.
Алергічна реакція на будь-які інші речовини, окрім тих, що знаходяться у поліовакцині, не є протипоказом до вакцинації.
      9. Чи є ОПВ безпечною?
ОПВ є надзвичайно безпечною. Вакцина, що застосовується в рамках цієї кампанії, є прекваліфікованою ВООЗ та закуповується через ЮНІСЕФ. Безпечність та ефективність ОПВ, засвідчується більш як 15-річним досвідом використання. За час її використання діти з усього світу отримали понад 10 мільярдів доз ОПВ в рамках всесвітньої ініціативи з викорінення поліомієліту. Починаючи із 1988 року ця кампанія дозволила знизити кількість випадків поліомієліту в усьому світі на 99%.
Для отримання більш детальної інформації ознайомтеся із заявою ВООЗ щодо якості та безпеки ОПВ: http://www.polioeradication.org/Portals/0/Document/PolioAndPrevention/Position%20statement_OPVsafety.pdf
      10. Які ризики пов’язані із вакциною проти поліомієліту?
Вкрай рідко побічною дією ОПВ може бути параліч – приблизно 1 випадок на кожні 2.5 мільйона введених доз. Ця статистика, як правило, у випадку, коли ОПВ була першою дозою вакцини, але ймовірність побічних ефект зводиться до нуля, якщо першою дозою була інактивована поліовакцина (ІПВ). В Україні, дітям, що не отримували вакцини проти поліомієліту раніше, спершу вводять ІПВ, яка містить мертві віруси і не несе із собою загрози паралічу. Невакциновані діти ризикують бути ураженими вірусом поліомієліту.
      11. Чи зашкодила кому-небудь в Україні вакцина проти поліомієліту?
Немає жодних доказів, що оральна вакцина проти поліомієліту спричинила виникнення небезпечних побічних ефектів в Україні протягом проведення додаткової вакцинації у відповідь на спалах поліомієліту. Починаючи із 1988 року, понад 10 мільярдів доз прекваліфікованої ОПВ було введено дітям в усьому світі в ході кампаній з масової імунізації, що дозволило знизити кількість випадків поліомієліту на 99% у світовому масштабі.
Page 3 of 3
Органи охорони здоров’я в усьому світі, включно із Україною, регулярно здійснюють збір та аналіз інформації з безпеки вакцин. Це і слугує джерелом доказів, на які покладаються, як на місцевому, так і на глобальному рівні при регулярному перегляді профілю безпеки вакцини.
Огляди Глобального консультативного комітету з безпеки вакцин опубліковано на: http://www.who.int/vaccine_safety/committee/reports/en/
      12. У чому полягає різниця між ІПВ і ОПВ? Чи не є “мертва” вакцина кращою за “живу”?
Як ІПВ, так і ОПВ є ефективними, та їх вирізняють певні відмінності. Оральна поліовакцина є єдиною ефективною зброєю від поліомієліту у разі спалаху. ІПВ створює лише індивідуальний імунітет у крові, у той час, як ОПВ створює імунітет у кишківнику та попереджує передачу вірусу від людини до людини. Саме тому ОПВ віддається перевага під час спалаху.


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

Похожие новости:
Медики закликають батьків вакцинувати дітей від поліомієліту
 • Ліків від поліомієліту не існує! Єдиний захист – вакцинація.
 • Спалах кору в Україні: що треба знати про хворобу і як захистити себе
 • Шляхи запобігання кору
 • Шляхи запобігання кору
 • ПОЛІОМІЄЛІТ
 • 240. Медики закликають батьків вакцинувати дітей від поліомієліту.
  13-02-2016, 12:50: IMDB. Медики закликають батьків вакцинувати дітей від поліомієліту

  Погода

  » КП «Луцька міська дитяча поліклініка» Інформація щодо н ...
  » Інформація про надходження і використання коштів від ...
  » Інформація про надходження і використання коштів від ...

  Панель управления

  Логин
  Пароль