Луцька міська дитяча поліклініка » Корисна інформація » ГРУДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ – КЛЮЧ ДО СТАЛОГО РОЗВИТКУ
ГРУДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ – КЛЮЧ ДО СТАЛОГО РОЗВИТКУ
Категория: Корисна інформація | Автор: admin | Просмотров: 576
Дата: 15-08-2016, 22:19
ГРУДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ – КЛЮЧ ДО СТАЛОГО РОЗВИТКУ

Вигодовування дітей усіх вікових груп є надзвичайно важливою проблемою сучасності.
Доведений вплив харчування дітей на їх ріст, фізичний і психомоторний розвиток. Характер вигодовування є важливим фактором формування і реалізації імунної відповіді, генетичного потенціалу, морфологічного і функціонального розвитку дитини. Одне з наукових припущень допускає, що не тільки розвиток і здоров’я людини залежить від її харчування у перші роки, але і сама тривалість життя залежить від тривалості грудного вигодовування й адекватності харчування дитини загалом.
Грудне молоко є «золотим стандартом» оптимального харчування дітей раннього віку, який був вироблений у процесі тривалої еволюції людини.
Переведення дитини на штучне вигодовування, за висловами І.М. Воронцова, В.Д. Отт, може розглядатись як «екологічна катастрофа» або «метаболічний стрес» для дитини.
Чимало чинників можуть впливати на початок і тривалість грудного вигодовування – культурні традиції, освіта і бажання матері, ставлення членів родини і друзів тощо. Медичні працівники відіграють важливу роль у консультуванні, навчанні і підтримці матері-годувальниці.
Традиційна медична практика останніх десятиліть, що передбачала відокремлення матері і дитини, пізній початок грудного вигодовування, годування через визначені проміжки часу, призначення додаткової рідини тощо, негативно впливала на становлення лактації і призвела до зменшення частоти грудного вигодовування у більшості розвинених країн світу. Саме ці обставини спонукали ВООЗ і Міжнародний Дитячий фонд на початку 90-х років до розробки і поширення ініціативи «Лікарні, доброзичливої до дитини».
У 2009 році КЗ «Луцька міська дитяча поліклініка» був присвоєний статус «Лікарня, доброзичлива до дитини». Впровадження у практику медичної установи 12 кроків успішного грудного вигодовування сприяло значному покращенню ситуації по вигодовуванню малюків материнським молоком. І цей показник складає 69%.
Кожен рік на Україні проходить тиждень по підтримці грудного вигодовування.
В цьому році він буде проводитися з 1 по 7 серпня.
«Грудне вигодовування – ключ до сталого розвитку» Всесвітній альянс по підтримці грудного вигодовування (WABA) пропонує присвятити цьогорічні заходи тижня грудному вигодовуванню, як інтегрованій частині наступних цілей сталого розвитку, які у вересні 2015 року ухвалила Генеральна Асамблея ООН.
Цілі сталого розвитку діятимуть в період з 2015 року по 2030 рік і нараховують 17 глобальних цілей.


Грудне вигодовування є інтегрованою частиною наступних цілей сталого розвитку:
1. Безпечність продовольчих продуктів та харчування
2. Здоров’я, добробут та виживання
3. Навколишнє середовище та зміни клімату
4. Продуктивність праці, розширення прав та соціальний захист
5. Сталі партнерські стосунки та норми законодавства
Молоко матері – найбезпечніший продукт харчування: стерильне, містить чимало біологічно активних субстанцій (гормони, антитіла, олігосахариди, нуклеотиди, біологічно активні білки, лейкоцити, надійний захист при інфекційних захворюваннях).
У немовлят, яких годують грудьми, рідше трапляються випадки раптової смерті.
Присутність батька при пологах благоприємно впливає на жінку, яка народжує, покращує стосунки в сім’ї, посилює відповідальність батька за дитину. Малюк росте здоровим, відчуває любов і затишок в сім’ї.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

Похожие новости:
ГРУДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ – КЛЮЧ ДО СТАЛОГО РОЗВИТКУ
 • 1 серпня - всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування
 • 20 листопада - всесвітній день дитини
 • Міжнародний день захисту дітей
 • 16 жовтня - всесвітній день здoрoвoгo харчування
 • Круглий стіл: «Роль щеплення в житті дитини»
 • 309. ГРУДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ – КЛЮЧ ДО СТАЛОГО РОЗВИТКУ.
  15-08-2016, 22:19: IMDB. ГРУДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ – КЛЮЧ ДО СТАЛОГО РОЗВИТКУ

  Погода

  » КП «Луцька міська дитяча поліклініка» Інформація щодо н ...
  » Інформація про надходження і використання коштів від ...
  » Інформація про надходження і використання коштів від ...

  Панель управления

  Логин
  Пароль