Луцька міська дитяча поліклініка » Новини » 12 листопада – всесвітній день боротьби з пневмонією
12 листопада – всесвітній день боротьби з пневмонією
Категория: Новини | Автор: admin | Просмотров: 25
Дата: 17-11-2019, 10:31
12 листопада – всесвітній день боротьби з пневмонією
Що потрібно знати про це захворювання!??
Запалення легенів (пневмонія) – досить важке захворювання, причиною якого можуть бути різні фактори: віруси, бактерії, найпростіші, глисти тощо. Причина розвитку пневмонії багато в чому залежить від віку. Найчастіше діти хворіють бактеріальною та вірусною пневмонією, рідше атиповою (збудник – особливі внутрішньоклітинні мікроби) або грибковою. У маленьких діток зазвичай основними збудниками є стафілокок, стрептокок. А ще так звана гемофільна паличка (гемофілюс инфлюєнца), від якої нині проводиться планова вакцинація. Для дитини віком до 5 років ризик захворіти на пневмонію досить високий, здебільшого через ту саму гемофільну паличку.
Симптоми пневмонії:
Основним симптомом запалення легенів, звісно, є кашель. Але насторожити має і загальне погіршення стану дитини. Придивіться, чи немає у вашої дитини таких ознак:
- дитина стала млявою, відмовляється пити і їсти;
- тримається стабільно висока температура. Але не потрібно забувати, що підвищення температури – необов'язковий симптом за пневмонії;
- дитина починає частіше дихати, з'являється задишка;
- в акті дихання починає брати участь додаткова мускулатура, дитина дихає ніби з напругою;
- шкіра дитини може стати блідою, а навколо носа і губ може з'явитися синява;
- хоча цей симптом не належить до клінічних, але є спостереження, що яскраво-червона щічка (права або ліва) може свідчити про запалення у відповідній легені.
- вірусна пневмонія найчастіше починається з ГРВІ, поява описаних вище дихальних розладів у цьому разі дозволяє запідозрити пневмонію.
Діагностика пневмонії:
Встановити діагноз «пневмонія» лікарю допоможуть:
- дані про початок захворювання і про його перебіг до моменту звернення (так званий анамнез);
- дані огляду дитини і так звані фізикальні дані. Лікар може прослухати легені дитини за допомогою стетоскопа (аускультація) і за необхідності «простукати» (перкусія). Не завжди під час прослуховування можна почути характерне хрипіння, але лікаря насторожує «ослаблення» дихання над ділянками інфільтрації в легеневій тканині;
- дані лабораторних обстежень. На користь пневмонії, поряд з усім перерахованим вище, свідчитимуть такі показники, як підвищення ШОЕ та лейкоцитів у загальному аналізі крові, зміни у лейкоцитарній формулі;
- рентген легенів. На знімку чітко видно, чи є ділянки інфільтрації в легеневій тканині, і які вони за розміром. Але, незважаючи на високу інформативність рентгенівського методу, рішення про формулювання діагнозу лікар ухвалює самостійно, використовуючи всі наявні у нього дані.
Атипова пневмонія часто ховається під різними масками, її іноді буває важко розгледіти навіть досвідченому лікарю. Наприклад, у практиці був випадок, коли провідним симптомом у дитини була блювота ночами протягом декількох днів, причому лише тоді, коли дівчинка лягала на один бік. Лише виключивши шлунково-кишкову патологію, вдалося встановити, що саме з цього боку була невелика ділянка атипової сегментарної пневмонії, яка «ховалася» від прослуховування за лопаткою.
Лікування пневмонії:
У більшості випадків для лікування пневмонії у дітей застосовуються антибіотики. Вибір препарату залежить від передбачуваної причини (мікроба-збудника), віку та можливої наявності супутньої патології: вроджені вади, патологія шлунково-кишкового тракту тощо. В більшості випадків на початку лікування призначаються антибіотики широкого спектру. Крім антибіотиків, у лікуванні пневмоній зазвичай використовують відхаркувальні препарати, які роблять кашель продуктивним і полегшують відходження мокротиння, а також використовують фізіотерапевтичні процедури. У стаціонарі у важких випадках використовують кисень, внутрішньовенне лікування, комбінації з декількох антибіотиків.


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

Похожие новости:
12 листопада – всесвітній день боротьби з пневмонією
 • 12 листопада – всесвітній день боротьби з пневмонією
 • 12 листопада – всесвітній день боротьби з пневмонією
 • 12 листопада -всесвітній День боротьби з пневмонією
 • Кір у дітей: фото, симптоми, лікування, профілактика
 • 17 квітня -всесвітній день боротьби з гемофілією
 • 842. 12 листопада – всесвітній день боротьби з пневмонією.
  17-11-2019, 10:31: IMDB. 12 листопада – всесвітній день боротьби з пневмонією

  Погода

  » Адміністрація КП «Луцька міська дитяча поліклініка» пов ...
  » 12 листопада – всесвітній день боротьби з пневмонією
  » 12 листопада – всесвітній день боротьби з пневмонією
  » 12 листопада – всесвітній день боротьби з пневмонією
  » 20 листопада - всесвітній день дитини
  » ЗВІТ ПРО ВИКОНАННЯ ФІНАНСОВОГО ПЛАНУ ПІДПРИЄМСТВА за 9- ...

  Панель управления

  Логин
  Пароль