Луцька міська дитяча поліклініка » Новини » 24 березня - день фтизіатра
24 березня - день фтизіатра
Категория: Новини | Автор: admin | Просмотров: 4
Дата: 24-03-2020, 13:12
24 березня - день фтизіатра

Наука про туберкульоз вивчає різні сторони взаємодії збудника і організму та встановлює об’єктивні закономірності, які лежать в основі виникнення, розповсюдження і поширення туберкульозної інфекції. Хворі на туберкульоз люди — головне джерело даної інфекції. За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, у світі налічуються понад 20 мільйонів хворих на туберкульоз легень, які здатні інфікувати ще більше людей із свого оточення. Стан цієї проблеми в значній мірі визначається поширенням мікобактерій, їх трансмісією. У такому разі ступінь епідеміологічної небезпеки хворих туберкульозом буде різним. Якщо у виділеннях хворого знаходять мікобактерії туберкульозу, але при цьому немає виражених клініко-рентгенологічних змін у легенях, бронхах чи інших органах — хворого вважають бактеріоносієм і ставлять відповідно на облік. Розподіл туберкульозу на відкриту та закриту форми, наразі, втратило своє практичне значення. В епідеміологічному відношенні є важливою масивність інфекції: захворюваність осіб з оточення хворих із сприятливим перебігом хвороби і непостійним бациловиділенням.
Організація боротьби з туберкульозом в Україні є загальнодержавним завданням. Її виконують протитуберкульозні диспансери чи відділення районних лікарень. Науково-методичну допомогу повинні надавати науково-дослідні інститути фтизіатрії та кафедри вищих навчальних закладів. У боротьбі з туберкульозом беруть участь уся лікувальна мережа, санітарно-епідеміологічні служби, а також місцеві органи, громадські організації та медичні бібліотеки. Основним завданням амбулаторно-поліклінічної служби є вчасне виявлення туберкульозу в людей, які звертаються до поліклініки з приводу іншого захворювання. Запідозривши у хворого туберкульоз, лікар спрямовує таку людину на флюорографічне обстеження та,якщо є потреба, — на прийом до фтизіатра. Вирішення питань боротьби з туберкульозом є завданням не тільки лікаря-фтизіатра, а й інших лікарів — педіатрів, лікарів загальної практики і сімейної медицини та інших. Оскільки ця підступна інфекція вражає усі людські органи та системи — то знання фтизіатрії вкрай необхідні для лікарів усіх медичних спеціальностей. Лікарі-фтизіатри контролюють туберкульозний процес у хворих, проводять вакцинацію та ревакцинацію, хіміопрофілактику та санітарну профілактику туберкульозу. Громадські організації й бібліотеки поширюють інформацію серед населення про дане захворювання і про те, як його можна уникнути або що робити у разі підозри на туберкульоз. Усі ці дії в сукупності спрямовані на боротьбу проти туберкульозу, адже без санітарно-освітньої роботи, без пропаганди та виховання населення санітарна профілактика туберкульозу майже нездійснена.


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

Похожие новости:
24 березня - день фтизіатра
 • З 1 березня по 1 квітня проводиться Всеукраїнський місячник боротьби з тубе ...
 • Новини
 • 8 жовтня - день працівників державної санітарно-епідеміологічної служби Укр ...
 • В області загострилась епідемічна ситуація із захворюваністю на кір.
 • 28 вересня-всесвітній день боротьби проти сказу
 • 875. 24 березня - день фтизіатра.
  24-03-2020, 13:12: IMDB. 24 березня - день фтизіатра

  Погода

  » Коронавірус: як відрізнити небезпечне захворювання від ...
  » Перебування на семінарі «Платні послуги на первинці: ор ...
  » Рекомендації щодо проведення профілактичних заходів з н ...
  » Як коронавірус впливає на тіло людини. Розповідають вче ...
  » 3 березня проводять Всесвітній день слуху
  » Центр громадського здоров’я України
  » До уваги пацієнтів!!!
  » ЗВІТ ПРО ВИКОНАННЯ ФІНАНСОВОГО ПЛАНУ ПІДПРИЄМСТВА за 20 ...
  » РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ БАГАТОРАЗОВОЇ МАРЛЕВОЇ М ...
  » Лист від МОЗ щодо профілактичних заходів

  Панель управления

  Логин
  Пароль